Zámek Staré Hrady - pro naše hosty sleva na vstupné

Staré Hrady (okres Jičín) jsou zmiňovány již roku 1340. Jednalo se asi nejprve o tvrz, přestavěnou během následujících desetiletí na hrad s dvoupatrovým gotickým palácem a samostatně stojícím hradním kostelem.
V letech 1571 - 1573 slezský šlechtic Jiří Pruskovský přestavěl objekt na renesanční zámek, který pokryla sgrafitová výzdoba.
Zámek tehdy získal honosnou výzdobu, jak o tom svědčí dochované renesanční portály, krby a zbytky nástěnných maleb. Bohužel, v dalších staletích byl objekt využíván převážně k hospodářským účelům (fungoval zde například pivovar) a po architektonické stránce velmi utrpěl. Až v 60. letech 20. století byl zámek z iniciativy místních občanů rekonstruován a tím vlastně zachráněn pro budoucnost.

https://www.starehrady.cz/

Muzeum Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.
V tomto muzeu můžete vidět jak vozy historické od úplně prvních prvopočátků až po současnost a budoucnost včetně nikdy neviděných prototypů. Najdete zde vozy pro rallye, tak formule a vůz, který si zahrál v českém filmu Upír z Feratu. Po prohlídce v hlavní části budovy, v které se mimo jiné pořádají i různé kongresy a firemní akce, se přesunete za prodejní salon a po vystoupání pár schodů se dostanete do dalších prostorů, kde si můžete prohlédnout různé prototypy a nikdy neviděné modely automobilky Škoda.

https://museum.skoda-auto.cz/

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nabízí návštěvníkům nevšední podívanou na historii letectví. Sbírka více než 25 letadel se skládá z historických i současných strojů.
Ve městě automobilů Metoděj Vlach již v roce 1912 vzlétl v Mladé Boleslavi na vlastnoručně vyrobeném stroji poháněném automobilovým motorem. Stal se konstruktérem prvního českého letadla. Expozice kromě letadel zahrnuje také uniformy, kombinézy, letecké přístroje a části letadel. Pod heslem – Létat je tak snadné – se může každý návštěvník pod dozorem pilota proletět v jednom ze dvou simulátorů dvouplošníků s otevřenou kabinou. Nevšední zážitek přinese i simulátor seskoku padákem a pocity kosmonautů zase zprostředkuje simulátor přetížení. K muzeu vede cyklostezka.

http://www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/

Mladoboleslavský hrad

Mladoboleslavský hrad stojí na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi na ostrožně při soutoku Jizery a Klenice. Od roku 1967 je chráněn jako kulturní památka. Počátky hradu spadají až do 2. poloviny 10. století a jsou spojeny se vznikem hradiště, které zaujímalo prakticky celou plochu dnešního Starého Města.
Hrad sloužil jako sídlo kastelánů, později vrchnostenských úředníků i samotné vrchnosti. Po třicetileté válce se dostal do majetku města a značně zpustl. V polovině 18. století byl celý objekt přestavěn na kasárna a armádě pak sloužil až do roku 1953. Potom co armáda hrad opustila, byl zde až do roku 1972 umístěn sklad textilu.
V současné době v objektu sídlí Muzeum Mladoboleslavska.

https://www.muzeummb.cz/mladoboleslavsky-hrad/

Zřícenina hradu Michalovice

Nedaleko Mladé Boleslavi, vlastně jen na druhém břehu řeky Jizery, leží zřícenina gotického hradu Michalovice, díky dominantní věži známého spíše jako Michalovická Putna.
První zmínku o hradu najdeme ve 13.století, když se roku 1281 začal Jan z rodu Markvarticů, psát z Michalovic. Hrad byl postaven na strmém výběžku nad řekou, se samostatně opevněným předhradím odděleným hlubokým příkopem. Samotný hrad byl obehnán dvojitou hradbou, a pozůstatky hradního paláce napovídají, že byl dvoupatrový. Je odtud krásná vyhlídka do údolí Jizery, kterou při své návštěvě v roce 1835 ocenil i básník Karel Hynek Mácha. Každý rok se zde konají festivaly, divadelní představení a letní kino.

Loreta Kosmonosy

Loreta patří k architektonickým skvostům Kosmonos a byla postavena v letech 1702-1708 podle návrhu architekta Giovanni Alliprandiho na místě dřevěného kostelíka sv. Martina.
Ústřední stavbou je obdélníková budova Santa Casa, jejímž vzorem byla stavba tohoto typu v italském městě Loretto. Loreta je obklopena ambity, které se otvírají do nádvoří řadou půlkruhovitých arkád. Na východní straně byla umístěna barokní kaple sv. Martina, zaklenutá kupolí byzantského typu. Pod ní se nachází krypta. Při areálu Lorety stojí zvonice z roku 1673, postavená podle návrhu architekta Francesca Carattiho. Areál Lorety je zpřístupněn průvodcem o sobotách a nedělích.

Zábavně - naučný park Mirakulum

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích od svého založení v roce 2012 nadchl statisíce návštěvníků. Mnozí z nich přijeli v rámci zájezdů mateřských a základních škol nebo výprav z měst a obcí.Najdete u nás nezměrné množství zábavy i poučení. Společným jmenovatelem je příroda, dřevo, nápaditost a pohybová aktivita.
Čekají na vás rovněž naučné, ale i pro nejmenší děti zábavně a sdělně pojaté expozice. Ty umožňují čerpat dotace, granty a veřejné prostředky i městům, obcím či organizovaným skupinám (malí hasiči, turisté, zdravotníci, sportovci, přírodovědci…).
Tím hlavním, za čím k nám děti i dospělí (seniory nevyjímaje) míří, jsou atrakce. Po několika letech provozu můžeme garantovat nevídané celodenní vyžití pro všechny.

https://mirakulum.cz/

Školicí místnost

Přemýšlíte o tom, že uspořádáte konferenci, školení či firemní akci? Penzion Solid Spa vám nabízí snadno dostupnou konferenční a školící místnost pro 25 osob. Pro větší počet osob zajistíme prostor u našeho partnera

 • možnost zapůjčení audio-vizuální techniky
 • možnost ubytování v našem penzionu
 • catering (zajištění občerstvení)
 • zdarma parkování na parkovišti penzionu v dostatečné kapacitě
 • WI-FI zdarma

Posilovna

Posilovna v Penzionu Solid Spa je bezplatná a nabízí:

 • rotoped
 • běžecký pás
 • benchpress
 • multifunkční kladkovou věž
 • hrazda

Masáže

Dopřejte si zasloužený relax a objednejte si masáž v penzionu Solid Spa.

Regeneračně-relaxační masáže

 • ZÁDA + ŠÍJE 50 min. 600,-
 • NOHY 60 min. 600,-
 • RUCE 35 min. 400,-
 • CHODIDLA 35 min. 400,-
 • Částečná masáž (záda+šíje a nohy nebo ruce) 75 min. 900,-
 • Celková masáž (záda + šíje + nohy + ruce) 90 min. 1 100,-
 • Sportovní masáž Nohy 50 min. 650,-
 • Sportovní masáž Nohy + záda 50 min. 700,-

MASÁŽE JSOU MOŽNÉ POUZE PO OBJEDNÁNÍ PŘEDEM NA RECEPCI!!!

Parkování

Bezpečnost Vašich osobních automobilů je zdarma zajištěna na dvou parkovištích s kapacitou 25 vozidel v oploceném areálu penzionu s kamerovým systémem.

Wi-Fi

V prostorách celého penzionu se můžete zdarma připojit na internet pomocí Wi-fi.